Używamy jedynie niezbędnych plików tekstowych zwanych "cookies" ("ciasteczka"). Więcej w naszej polityce prywatności >>

MATEMATYCZNE PRETEKSTY

 

Konkurs Matematyczne Preteksty - zwycięzcy


     Serdecznie gratulujemy rodzicom i opiekunom uczestników oraz ich nauczycielom, bez pomocy których nie byłaby możliwa np. rejestracja uczestników i ich udział w Konkursie, i bez których pomocy nie osiągnęliby oni swoich sukcesów!
     Życzymy wdzięczności uczestników za to wsparcie oraz ich świadomości tego, że na ich sukces składa się wsparcie i praca wielu innych osób.

     Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu, a uczestnikom jego II etapu szczególnie! Gratulujemy zwycięzcom!

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszej zabawy w przyszłym roku szkolnym,

Marek Matejuk



Edycja 2016/2017

     Upominek dla każdego uczestnika naszej zabawy to edukacyjna łamigłówka przestrzenna z rodziny Radosnych Sześcianów - model Manchester. Nowość - nasi uczestnicy są ich pierwszymi użytkownikami w Polsce.

     Każdy uczestnik II etapu Konkursu otrzymuje dyplom.

     Wymienieni niżej zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy Konkursu, oprócz dyplomów, otrzymują również nagrody rzeczowe.
 

 
     Gratulacje!

     Tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty wśród koordynatorów" otrzymuje:
     Pani Ewa Ziółkowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
oraz
     Pani Ligia Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie.

     Tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty wśród szkół i przedszkoli" otrzymuje:
     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
oraz
     Szkoła Podstawowa nr 8 w Legionowie.



     Lista nagrodzonych zwycięzców Konkursu w roku szkolnym 2016/2017, kategoriami, a w przypadku miejsc ex aequo - w porządku alfabetycznym.
     Zwycięzcy Konkursu Matematyczne Preteksty w klasyfikacji ogólnopolskiej znajdują się na końcu listy.

Kategoria SP0:
wyróżnienia:
Milena Brzezińska, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Jakub Jaworski, Zespół Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie
Kinga Jaworska, Zespół Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie
Anastazja Skrodzka, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Paweł Typek, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo

3 miejsce - Szymon Michalski, Przedszkole Publiczne nr 1, Czeladź
2 miejsce - Antonina Makowczyńska, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
1 miejsce - Samuel Pietrusiak, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław

Kategoria SP1:
wyróżnienia:
Nadia Gębicka, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły, Bobrowniki
Patryk Janowski, Szkoła Podstawowa nr 6, Łódź
Szymon Jarząb, Szkoła Podstawowa, Kłucko
Michał Jarząbek, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
Julian Jaworski, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Stanisław Kosicki, edukacja domowa, zgłoszony przez Prywatną Szkołę Podstawową, Gimnazjum i Liceum im. Moraczewskich w Sulejówku
Mikołaj Kuleczka, Academos, Kraków
Adam Nawalaniec, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Alina Niewiadomska, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Michał Nowicki, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo

3 miejsce ex aequo - Alicja Krzemińska, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa
3 miejsce ex aequo - Katarzyna Rzucidło, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
2 miejsce - Dominika Brodzińska, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
1 miejsce ex aequo - Alicja Baniel, ZSO Skzoła Podstawowa Nr 9, Rumia
1 miejsce ex aequo - Lena Kuczmarska, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 / Szkoła Podstawowa nr 12, Rzeszów
1 miejsce ex aequo - Kacper Majchrzak, Szkoła Podstawowa, Kłucko

Kategoria SP2:
wyróżnienia:
Michał Brzozowski, Academos, Kraków
Julia Kalandyk, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 / Szkoła Podstawowa nr 12, Rzeszów
Julia Korycka, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33, Radom
Kornel Kowalski, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Komisji Edukacji Narodowej w Bardzie z Filią w Przyęku
Aleksander Koźmiński, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33, Radom
Joanna Maciążek, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Adam Majdak, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy, Frydrychowice
Mateusz Majewski, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Mikołaj Malinowski, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Bartosz Orzechowski, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Szymon Ożóg, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Julia Parszewska, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Tobiasz Skrodzki, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Franciszek Sudoł, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa
Dawid Wilk, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Michalina Zyskowska, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo

3 miejsce - Róża Pikus, Gminny Zespół Szkół, Regimin
2 miejsce - Kornel Majcher, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa
1 miejsce - Paulina Dąbrowska, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa

Kategoria SP3:
wyróżnienia:
Konrad Bizoń, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy, Frydrychowice
Idzi Brykalski, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa
Michał Ciepiela, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Ola Ciszewska, PSP nr 9, Radom
Kacper Dąbrowski, Zespół Szkół nr 48 im. Armii Krajowej, Warszawa
Magdalena Dymerska, Szkoła Podstawowa nr 6, Szczytno
Szymon Gąsior, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Krzysztof Górski, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Emilka Hudziak, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Bartłomiej Korczyński, PSP nr 9, Radom
Natalia Książek, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Patrycja Łomot, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Jagoda Pierzak, Szkoła Podstawowa nr 4, Ziębice
Maja Pilch, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Piotr Pszczółkowski, Zespół Szkolno - Przedszkolny; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, Dębnica Kaszubska
Patryk Roguś, PSP nr 9, Radom
Krzysztof Słupecki, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Hania Szlachta, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Tymoteusz Szymczak, Zespół Szkolno - Przedszkolny Nr 3, Kalisz
Artur Tomiczek, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy, Frydrychowice
Wiktoria Typek, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Maciej Ustrobiński, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Szczepan Wanat, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Brzechwy, Frydrychowice
Patryk Wieremczuk, Szkoła Podstawowa nr 8, Legionowo
Tymoteusz Wolski, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów

3 miejsce ex aequo - Jakub Krajewski, Zespół Szkolno - Przedszkolny; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, Dębnica Kaszubska
3 miejsce ex aequo - Adam Lange, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
2 miejsce - Błażej Smoderek, Zespół Szkolno - Przedszkolny; Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, Dębnica Kaszubska
1 miejsce ex aequo - Nina Kania, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica, Końskie
1 miejsce ex aequo - Aleksandra Rachuna, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica, Końskie
1 miejsce ex aequo - Szymon Szostak, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 / Szkoła Podstawowa nr 12, Rzeszów

Kategoria SP4:
wyróżnienia:
Anna Dudziak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Tarnowo Podgórne
Paweł Jabłoński, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, Miedzna
Marta Maczuga, Prywatna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Liceum im. Moraczewskich w Sulejówku
Daniel Ślifierski, Szkoła Podstawowa nr 38, Łódź

3 miejsce - Alicja Obstalecka, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Tarnowo Podgórne
2 miejsce - Karolina Szymandera, Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia w Strzelcach
1 miejsce - Wiktor Piszczek, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej, Przyszowa

Kategoria SP5:
3 miejsce - Kamil Omyła, Szkoła Podstawowa nr 33, Bytom
2 miejsce ex aequo - Klara Makowczyńska, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
2 miejsce ex aequo - Magdalena Patryjak, Zespół Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie
2 miejsce ex aequo - Szymon Suchalewski, Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły, Bobrowniki
1 miejsce - Dagmara Konieczna, Szkoła Podstawowa Nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie

Kategoria SP6:
3 miejsce - Karol Markiewicz, Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy im. ks. prof. Alojzego Franciszka Nosala, Dębica
2 miejsce - Aleksandra Kowalczyk, Szkoła Podstawowa Nr 49 im. J. Kusocińskiego, Częstochowa
1 miejsce - Jakub Skrzynta, Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów

Kategoria GIM1:
3 miejsce - Mateusz Szydełko, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha w Bielsku-Białej
2 miejsce - Przemysław Frunze, Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno", Piastów
1 miejsce - Dawid Mazur, Zespół Szkół Urszulańskich, Wrocław

Kategoria GIM2:
3 miejsce - Jakub Karaś, MZS, Strzyżów
2 miejsce - Robert Górski, Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego, Legionowo
1 miejsce ex aequo - Bartłomiej Kobus, Gimnazjum im. Jana Pawła II, Abramów
1 miejsce ex aequo - Małgorzata Plewka, Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej, Wrocław

Kategoria GIM3:
3 miejsce - Maciej Pindara, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II, Glinianka
2 miejsce - Kinga Maszewska, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Libusza
1 miejsce - Wiktor Solarczyk, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Gorzyce

Kategoria PG1:
3 miejsce ex aequo - Konrad Gawełek, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Adama Mickiewicza, Ruda Śląska
3 miejsce ex aequo - Damian Korólczyk, Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego, Międzyrzec Podlaski
2 miejsce - Magdalena Skrzypiec, II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja, Lubartów
1 miejsce - Bartosz Sierpień, Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego, Międzyrzec Podlaski

Kategoria PG2:
3 miejsce ex aequo - Dominik Chudy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica, Tomaszów Mazowiecki
3 miejsce ex aequo - Monika Szczur, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica, Tomaszów Mazowiecki
2 miejsce - Łukasz Dębski, IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok
1 miejsce - Maria Czaban, IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok

Kategoria PG3:
3 miejsce - Artur Pradela, Zespół Szkół Budowlanych, Rybnik
2 miejsce - Ewelina Kostecka, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych, Białystok
1 miejsce - Angelika Jabłońska, Zespół Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego, Kraków

ZWYCIĘZCY KONKURSU MATEMATYCZNE PRETEKSTY:
3 MIEJSCE - Maria Czaban, IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok
2 MIEJSCE - Angelika Jabłońska, Zespół Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego, Kraków
1 MIEJSCE - Bartosz Sierpień, Liceum Ogólnokształcące im. gen. Wł. Sikorskiego, Międzyrzec Podlaski

     Gratulujemy!!!
     Serdecznie zapraszamy do naszej zabawy w przyszłym roku szkolnym!

Jeżeli interesuje Cię projekt Matematyczne Preteksty to zamów newslettery.

Edycja 2015/2016

     Upominkiem dla każdego uczestnika naszej zabawy była edukacyjna łamigłówka przestrzenna z rodziny Radosnych Sześcianów - model Oxford.

     Każdy uczestnik II etapu Konkursu otrzymał dyplom.

     Wymienieni niżej zwycięzcy i wyróżnieni uczestnicy Konkursu, oprócz dyplomów, otrzymali również nagrody rzeczowe.
 

 
     Gratulacje!

     Po raz pierwszy w historii Konkursu, na podstawie nowego punktu 4.7 Regulaminu, mieliśmy przyjemność przyznać tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty wśród rodziców". Dyplomy i nagrody otrzymali:
     Pani Wanda Włoch, zgłaszająca uczestnika z Zespołu Placówek Oświatowych im. ks. St. Słotwińskiego w Kamieniu
oraz
     Pan Waldemar Sierocki, zgłaszający uczestnika ze Szkoły Podstawowej im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży.

     Również po raz pierwszy w historii Konkursu, na podstawie nowego punktu 5.5 Regulaminu, mieliśmy przyjemność przyznać tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty wśród koordynatorów". Dyplom i nagrodę otrzymała:
     Pani Ewa Ziółkowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim.

     Tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty wśród szkół i przedszkoli", w roku szkolnym 2015/2016, zdobywa:
     Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim, wraz ze szkolnym koordynatorem Konkursu - Panią Ewą Ziółkowską, który otrzymuje promocyjny zestaw Radosnych Sześcianów - RADOSNA KLASA: 3 sześciopaki kategorii Happy Cube + 3 sześciopaki kategorii Profi Cube + 3 sześciopaki kategorii Marble Cube.



     Lista nagrodzonych zwycięzców Konkursu w roku szkolnym 2015/2016, kategoriami, a w przypadku miejsc ex aequo - w porządku alfabetycznym.
     Zwycięzcy Konkursu Matematyczne Preteksty w klasyfikacji ogólnopolskiej znajdują się na końcu listy.

Kategoria SP0:
wyróżnienia:
Mateusz Bąk, Przedszkole nr 113 "Mali Sportowcy", Poznań
Filip Kropornicki, SP 173 im. Górników Polskich, Warszawa
Jędrzej Moczadłowski Moczadłowski, Prywatne Szkolne Przedszkole, Milanówek
Maciej Pakura, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
Antoni Skórzyński, SP 173 im. Górników Polskich, Warszawa

3 miejsce - Julia Budnik, Przedszkole nr 113 "Mali Sportowcy", Poznań
2 miejsce ex aequo - Szymon Jackiewicz, Społeczne Przedszkole OMEGA im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
2 miejsce ex aequo - Filip Moroz, Społeczne Przedszkole OMEGA im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
1 miejsce - Małgorzata Radlak, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk

Kategoria SP1:
wyróżnienia:
Kinga Aniśkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
Jakub Barnaś, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Alicja Borkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Maja Chodelska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Dominik Czekalski, Zespół Szkół Integracyjnych, Skierniewice
Kuba Dominik, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Milena Dworak, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Piotr Filipowicz, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach
Mateusz Florczak, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
Michał Gazdowicz, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Maja Golec, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Jan Grudnik, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Mateusz Gruszka, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Zuzanna Jankowska, Szkoła Podstawowa nr 1, Bytów
Miłosz Jarmołowicz, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Tomek Jarosz, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
Julia Kalandyk, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Gabriel Kasprzyk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Adrian Kojro, Szkoła Podstawowa nr 41, Bydgoszcz
Szymon Kołodyński, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Anna Kołodziej, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Aleksander Koźmiński, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33, Radom
Alicja Kujałowicz, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9, Sopot
Eliza Mielniczek, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Kinga Nowak, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Dominika Ochab, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Bartosz Orzechowski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Szymon Ożóg, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Igor Palkij, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Anna Piskorz, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Bartosz Pytlak, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Barbara Reszka, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Kielno
Nikola Sasin, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Norbert Szetela, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Szymon Stański, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Julia Turosz, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Tomasz Westfeld, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Wiktoria Węzeł, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Kielno
Dawid Wilk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Jakub Wojaczyński, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Konstancja Zielińska, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Grzegorz Zieliński, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9, Sopot
Karol Ziółek, Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Słomnikach
Wojciech Zwoliński, SP 173 im. Górników Polskich, Warszawa
Łukasz Żurek, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski

3 miejsce - Błażej Rybaczewski, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
2 miejsce ex aequo - Franciszek Baran, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
2 miejsce ex aequo - Karol Baran, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
1 miejsce ex aequo - Szymon Baran, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
1 miejsce ex aequo - Adam Warzocha, Zespół Szkół nr 48, Warszawa

Kategoria SP2:
wyróżnienia:
Anna Bahonko, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Biała Podlaska
Jakub Barcewicz, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Justyna Biorska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Mateusz Błędowski, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Idzi Brykalski, Zespół Szkół nr 48, Warszawa
Eryk Dróżdż, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Hieronim Fabiński, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
Kajetan Fabisiak, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Katarzyna Gargolińska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Mateusz Gawlik, Zespół Szkół w Gromniku
Szymon Gąsior, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Julia Grabicka, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Karolina Jaroszewicz, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Kielno
Bartosz Jarząbkowski, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Biała Podlaska
Jakub Jezierski, Szkoła Podstawowa, Dragacz
Jagoda Jundziłł, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Milena Jurzak, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce
Igor Kawalec, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Jeremi Kociucki, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Lena Kołodziejczak, Szkoła Podstawowa, Dragacz
Bartłomiej Korczyński, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Radom
Gabriel Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Nadia Kozak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance
Urszula Kubicka, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Wiktoria Kulicka, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Biała Podlaska
Adam Lange, Szkoła Podstawowa nr 98 im. Piastów Wrocławskich, Wrocław
Kacper Lubecki, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Alicja Makowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Oliwier Mączyński, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica, Końskie
Patryk Mielniczek, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Wiktoria Myrda, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce
Magdalena Nowak, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce
Paweł Palarczyk, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Chabówce
Anna Piątek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Kacper Popardowski, Szkoła Podstawowa, Rdziostów
Mikołaj Powroźnik, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej
Maciej Radlak, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
Wojciech Rudnicki, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Radom
Aleksandra Sapigórska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. J. Kusocińskiego, Myślibórz
Barbara Siłaczuk, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
Maria Skrzydłowska, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Mateusz Sobotka, Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima, Warszawa
Aleksandra Stankiewicz, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33, Radom
Patryk Stykowski, Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima, Warszawa
Joanna Stysiek, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9, Radom
Gabriela Szura, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Paweł Szymik, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej
Paulina Tuzimek, Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej, Mazowszany
Filip Wojciechowski, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk
Urszula Wróblewska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Borys Wróblewski, Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima, Warszawa
Aleksandra Zwiefka, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk

3 miejsce - Marek Ozimek, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
2 miejsce - Barbara Róg, Zespół Szkół w Nagawczynie
1 miejsce - Filip Gurdak, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9, Sopot

Kategoria SP3:
wyróżnienia:
Gabriel Janik, Zespół Szkół nr 48, Warszawa
Jakub Koper, Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 2 ( Szkoła Podstawowa nr 12), Rzeszów
Magdalena Majkowska, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Kielno
Kuba Marciniak, Szkoła Podstawowa nr 1, Bytów
Mateusz Ożóg, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
Agata Pachulska, Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa, Milanówek
Mateusz Suski, Szkoła Podstawowa Nr 2, Lwówek Śląski
Bartosz Wilk, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów

3 miejsce - Alicja Jówczuk, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Biała Podlaska
2 miejsce - Małgorzata Róg, Zespół Szkół w Nagawczynie
1 miejsce - Karolina Szymandera, Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia, Strzelce

Kategoria SP4:
3 miejsce - Eliza Nowak, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
2 miejsce - Mikołaj Doniecki, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica, Końskie
1 miejsce ex aequo - Maciej Chamrol, Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki, Miedzna
1 miejsce ex aequo - Adam Szancer, Szkoła Podstawowa nr 61 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Kraków

Kategoria SP5:
3 miejsce - Wojciech Błaszczyk, Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza, Mysłowice
2 miejsce - Anna Moroń, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pauli Montal Sióstr Pijarek, Rzeszów
1 miejsce - Aleksandra Kowalczyk, Szkoła Podstawowa nr 49 im. Janusza Kusocińskiego w Częstochowie

Kategoria SP6:
3 miejsce - Urszula Wasilewska, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 33, Radom
2 miejsce - Konrad Kołsut, Publiczna Szkoła Podstawowa im.vM. Konopnickiej, Mazowszany
1 miejsce - Karolina Haładyn, Szkoła Podstawowa nr 38, Łódź

Kategoria GIM1:
3 miejsce - Błażej Kania, Gimnazjum Nr 1, Libiąż
2 miejsce - Laura Bandera, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 133, Warszawa
1 miejsce - Magdalena Skrok, Gimnazjum nr 16 im. Stefana Banacha, Bielsko-Biała

Kategoria GIM2:
3 miejsce - Piotr Baprawski, Publiczne Gimnazjum Nr 3, Pułtusk
2 miejsce - Michalina Pawlak, Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno", Piastów
1 miejsce - Kacper Żurek, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, Giżycko

Kategoria GIM3:
3 miejsce - Renata Kopacz, Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno", Piastów
2 miejsce - Mateusz Wojtaczka, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny z Nazaretu, Kraków
1 miejsce - Grzegorz Legęza, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Wiśniowa

Kategoria PG1:
3 miejsce - Magdalena Dąbrowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku
2 miejsce - Weronika Pająk, Katolickie Liceum im. Świętej Rodziny z Nazaretu, Kraków
1 miejsce - Agnieszka Marciszewska, IVvLiceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok

Kategoria PG2:
3 miejsce - Mariusz Oprych, Technikum Komunikacyjne nr 25 w Zespole Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego, Kraków
2 miejsce - Patrycja Warczyk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
1 miejsce - Ewelina Kostecka, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku

Kategoria PG3:
3 miejsce - Karina Promny, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6, Tomaszów Mazowiecki
2 miejsce - Alina Langa, I Liceum Ogólnokształcące, Oleśnica
1 miejsce - Aleksandra Wilke, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku

ZWYCIĘZCY KONKURSU MATEMATYCZNE PRETEKSTY:
3 MIEJSCE - Michalina Pawlak, Gimnazjum nr 1 im. Zbigniewa Gęsickiego "Juno", Piastów
2 MIEJSCE - Kacper Żurek, Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, Giżycko
1 MIEJSCE - Grzegorz Legęza, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Wiśniowa

     Gratulujemy!!!
     Serdecznie zapraszamy do naszej zabawy w przyszłym roku szkolnym!

 
    Jeżeli interesuje Cię projekt Matematyczne Preteksty to zamów newslettery.     


Edycja 2014/2015

     Każdy uczestnik Konkursu otrzymał edukacyjną łamigłówkę przestrzenną z rodziny Radosnych Sześcianów - jedną z sześciu łamigłówek kategorii Planet Cube.

     Każdy uczestnik II etapu Konkursu otrzymał dyplom.

     Wymienieni niżej zwycięzcy Konkursu otrzymali dyplomy oraz sześciopaki Radosnych Sześcianów kategorii: Happy Cube, Profi Cube, Marble Cube, Planet Cube, Space Puzzle albo zestawy pojedynczo pakowanych łamigłówek.

     Gratulacje!
     Tytuł "Najlepszego popularyzatora Konkursu Matematyczne Preteksty" w roku szkolnym 2014/2015 zdobywa:
     Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego z Trzcianki, wraz ze szkolnym koordynatorem Konkursu - panią Grażyną Kordek-Zozulą, która otrzymuje również promocyjny zestaw Radosnych Sześcianów - RADOSNA KLASA: 3 sześciopaki kategorii Happy Cube + 3 sześciopaki kategorii Profi Cube + 3 sześciopaki kategorii Marble Cube.



     Lista nagrodzonych zwycięzców Konkursu w roku szkolnym 2014/2015, kategoriami, w porządku alfabetycznym w przypadku miejsc ex aequo.
     Zwycięzcy Konkursu Matematyczne Preteksty w klasyfikacji ogólnopolskiej znajdują się na końcu listy.

Kategoria SP1:
3 miejsce - Maja Kornafel, Zespół Szkół Nr 1, Brwinów
2 miejsce - Patryk Dudek, SP nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza, Mysłowice
1 miejsce - Dawid Gacek, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, Kraków

Kategoria SP2:
3 miejsce - Tony Seroka, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Rzeszów
2 miejsce - Natalia Sztorc, Zespół Szkół Nr 1, Brwinów
1 miejsce - Jakub Bojczuk, Szkoła Podstawowa nr 4, Legnica

Kategoria SP3:
3 miejsce - Liwia Kozak, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Wł. Broniewskiego, Trzcianka
2 miejsce - Wiktoria Borys, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Rzeszów
1 miejsce - Kacper Picur, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, Rzeszów

Kategoria SP4:
3 miejsce - Maria Laskowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7, SP 321, Warszawa
2 miejsce - Barbara Sikora, Szkoła Podstawowa nr 89 im. Kornela Makuszyńskiego, Kraków
1 miejsce - Karol Graff, Katolickie Szkoły im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie

Kategoria SP5:
3 miejsce - Karolina Matusik, Szkoła Podstawowa nr 4, Legnica
2 miejsce - Weronika Glaza, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Tarnowo Podgórne
1 miejsce - Dominik Dębiński, SP nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza, Mysłowice

Kategoria SP6:
3 miejsce - Katarzyna Wojtecka, Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach
2 miejsce - Karol Kucza, Szkoła Podstawowa nr 89 im. Kornela Makuszyńskiego, Kraków
1 miejsce - Gabrielcia Ciszek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Stanisława Staszica w Końskich

Kategoria GIM1:
3 miejsce - Maciej Pindara, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance
2 miejsce - Katarzyna Surdy, Katolickie Szkoły im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie
1 miejsce ex aequo - Olgierd Karolak, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance
1 miejsce ex aequo - Andrzej Wójtowicz, Katolickie Szkoły im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie

Kategoria GIM2:
3 miejsce - Jakub Ganowski, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Gliniance
2 miejsce - Martyna Iwanowicz, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3: Publiczne Gimnazjum nr 3 im. marszałka Józefa Piłsudskiego, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, Radomsko
1 miejsce - Mateusz Wiater, Miejski Zespół Szkół, Strzyżów

Kategoria GIM3:
3 miejsce - Jakub Frąc, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Kleosin
2 miejsce - Katarzyna Kubacka, Gimnazjum Publiczne im. gen. Stanisława Maczka, Lądek-Zdrój
1 miejsce - Julia Witkiewicz, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Kleosin

Kategoria PG1:
3 miejsce - Julia Ratajczyk, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
2 miejsce - Piotr Katarzyński, Technikum Komunikacyjne nr 25 w Zespole Szkół nr 1 im. św. R. Kalinowskiego, Kraków
1 miejsce - Nikola Andrelczyk, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku

Kategoria PG2:
3 miejsce - Faustyna Jabłońska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
2 miejsce - Aleksandra Wilke, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku
1 miejsce - Edyta Sygitowicz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim

Kategoria PG3:
3 miejsce - Paulina Jastrzębska, Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
2 miejsce - Daniel Ostrowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku
1 miejsce - Oskar Kowalewski, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku

ZWYCIĘZCY KONKURSU MATEMATYCZNE PRETEKSTY:
3 MIEJSCE - Daniel Ostrowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku
2 MIEJSCE - Edyta Sygitowicz, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim
1 MIEJSCE - Oskar Kowalewski, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku

     Gratulujemy!!!
     Serdecznie zapraszamy do naszej zabawy w przyszłym roku szkolnym!


Edycja 2013/2014

1. Niespodzianka.
     Choć trochę to trwało i wymagało nieco zachodu, to z przyjemnością informujemy, iż każdy uczestnik II etapu, którego karta odpowiedzi dotarła do nas, oprócz dyplomu, otrzyma także pamiątkową łamigłówkę z rodziny Radosnych Sześcianów.

2. Gratulacje.
     Tytuły "Najlepszych popularyzatorów Konkursu Matematyczne Preteksty" zdobywają:
     Szkoła Podstawowa nr 45 im. Pauli Montal Sióstr Pijarek z Krakowa, która otrzymuje również zestaw Radosnych Sześcianów: 3 sześciopaki kategorii Happy Cube +3 sześciopaki kategorii Profi Cube + 3 sześciopaki kategorii Marble Cube.
     PSP 9 z Radomia, która otrzymuje również zestaw Radosnych Sześcianów: 2 sześciopaki kategorii Happy Cube + 2 sześciopaki kategorii Profi Cube + 2 sześciopaki kategorii Marble Cube.
     Szkoła Podstawowa nr 1 z Wrocławia, która otrzymuje również zestaw Radosnych Sześcianów: 2 sześciopaki kategorii Happy Cube + 2 sześciopaki kategorii Profi Cube + 2 sześciopaki kategorii Marble Cube.


     Lista nagradzanych zwycięzców Konkursu w roku szkolnym 2013/2014, kategoriami, w porządku alfabetycznym w przypadku miejsc ex aequo lub w ramach grup wyróżnionych uczestników.
     Zwycięzcy Konkursu Matematyczne Preteksty w klasyfikacji ogólnopolskiej znajdują się na końcu listy.

Kategoria SP0:
wyróżnienia:
Alicja Domeracka, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Łysiny
Łukasz Dymek, Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego, Warszawa
Marcelina Frąckowiak, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Łysiny
Mateusz Grzeszuk, Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego, Warszawa
Adam Kamiński, Zespół Szkół w Bystrzycy
Jędrzej Pastwa, Szkoła Podstawowa nr 1, Wrocław
Sebastian Sowa, Zespół Placówek Oświatowych, Łapsze Niżne

3 miejsce - Marcel Domański, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, Międzyrzec Podlaski
2 miejsce - Kinga Matusik, Szkoła Podstawowa nr 4, Legnica
1 miejsce - Jan Antoni Chojnowski, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk

Kategoria SP1:
wyróżnienia:
Jakub Bojczuk, Szkoła Podstawowa nr 4, Legnica
Antosia Czyba, KCECAK, Kraków
Karolina Juza, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Bractwa Kurkowego, Kraków
Tomasz Kijak, PSP 9, Radom
Martyna Kłos, Zespół Szkół Muzycznych, Toruń
Kaja Krzemińska, Zespół Szkół Muzycznych, Toruń
Antoni Kucisz, Szkoła Podstawowa nr 293 im. Jana Kochanowskiego, Warszawa
Michał Kuziel, POSM I st., Katowice
Julia Liebenthal, Zespół Szkół w Bystrzycy
Aleksandra Orłowicz, Szkoła Podstawowa nr 32, Kraków
Agnieszka Pasternak, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Bractwa Kurkowego, Kraków
Paweł Pryłowski, Szkoła Podstawowa nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga, Gdynia
Korneliusz Siemek, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 6, Jawiszowice
Daniel Ślifierski, SP 38, Łódź
Aleksander Śnihur, Szkoła Podstawowa nr 30, Wrocław
Natalia Vermeulen, Szkoła Podstawowa nr 1, Wrocław
Robert Wojtkowiak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. K. Makuszyńskiego, Koźmin Wielkopolski
Magdalena Zając, Szkoła Podstawowa nr 38 im. Bractwa Kurkowego, Kraków
Maciej Ziołowicz, KCECAK, Kraków

3 miejsce ex aequo - Mateusz Bąk, Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Konopnickiej, Koluszki
3 miejsce ex aequo - Jakub Frant, POSM I st., Katowice
2 miejsce - Kacper Balawender, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2, Rzeszów
1 miejsce - Dawid Zacharjasz, Zespół Placówek Oświatowych Nr 2, Międzyrzec Podlaski

Kategoria SP2:
3 miejsce ex aequo - Wiktoria Dudar, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Piotrków Trybunalski
3 miejsce ex aequo - Adam Falenta, Zespół Szkół Muzycznych, Toruń
2 miejsce - Hanna Sambor, Szkoła Podstawowa nr 30, Wrocław
1 miejsce ex aequo - Błażej Franasik, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej, Kielce
1 miejsce ex aequo - Maksymilian Kozakiewicz, Szkoła Podstawowa nr 79, Gdańsk

Kategoria SP3:
3 miejsce ex aequo - Zofia Małachowska, Szkoła Podstawowa nr 134, Kraków
3 miejsce ex aequo - Julia Wolak, Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego, Łysiny
2 miejsce - Patryk Markiewicz, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miłośników Ziemi Śląskiej, Świętochłowice
1 miejsce - Jessica Kumar, Szkoła Podstawowa, Pogorzałki

Kategoria SP4:
3 miejsce - Adrian Kwiatkowski, Szkoła Podstawowa Nr 2, Sztum
2 miejsce - Laura Morawska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107, Kraków
1 miejsce - Marta Sibielec, Szkoła Podstawowa nr 1, Wrocław

Kategoria SP5:
3 miejsce ex aequo - Adam Biernat, Szkoła Podstawowa nr 12, Gdańsk
3 miejsce ex aequo - Adrian Chudzik, Szkoła Podstawowa nr 1, Wschowa
3 miejsce ex aequo - Łukasz Popis, Zespół Sióstr Nazaretanek Szkoła Podstawowa nr 164, Kraków
2 miejsce - Karol Kucza, Szkoła Podstawowa nr 89 im. K. Makuszyńskiego, Kraków
1 miejsce - Zuzanna Orłowska, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 2, Rzeszów

Kategoria SP6:
3 miejsce ex aequo - Jakub Myrcik, Szkoła Podstawowa nr 12, Gdańsk
3 miejsce ex aequo - Zofia Salata, Szkoła Podstawowa nr 27 im. Marii Konopnickiej, Kraków
2 miejsce - Zuzanna Kuffel, Szkoła Podstawowa nr 3 im. kpt. Jana Drzewieckiego, Toruń
1 miejsce - Ryszard Siedlecki, Szkoła Podstawowa nr 4, Cieszyn

Kategoria GIM1:
3 miejsce - Olga Niedorys, Zespół Szkół Nr 1, Wrocław
2 miejsce ex aequo - Kornel Neumann, Zespół Placówek Oświatowych Gimnazjum Publiczne, Dąbie
2 miejsce ex aequo - Paulina Pik, Zespół Szkół Muzycznych, Toruń
1 miejsce - Marta Stypa, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zawiercie

Kategoria GIM2:
3 miejsce - Dawid Lentka, Gimnazjum nr 26, Gdańsk
2 miejsce - Weronika Siedlecka, Gimnazjum 141, Warszawa
1 miejsce - Piotr Dołęga, Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II, Nadarzyn

Kategoria GIM3:
3 miejsce - Magdalena Karaś, Gimnazjum im. Bohaterów Września, Szczucin
2 miejsce ex aequo - Łukasz Brzozowski, Zespół Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9, Łowicz
2 miejsce ex aequo - Joanna Sroka, Gimnazjum 12, Wrocław
1 miejsce - Maciej Kubik, Zespół Szkół nr 2, Wołomin

Kategoria PG1:
3 miejsce - Justyna Gołębiewska, IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok
2 miejsce - Aleksandra Spera, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 r., Kalisz Pomorski
1 miejsce - Szymon Szłapak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 r., Kalisz Pomorski

Kategoria PG2:
3 miejsce - Kamila Puzan, IV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida, Białystok
2 miejsce - Wojciech Piróg, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Króla Władysława Jagiełły, Przeworsk
1 miejsce - Piotr Puzowski, I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego, Olecko

Kategoria PG3:
3 miejsce - Justyna Wojciechowska, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki, Pszczyna
2 miejsce - Michał Radecki, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 Września 2001 r., Kalisz Pomorski
1 miejsce - Paulina Jastrzębska, Technikum Handlowo-Ekonomiczne im. Mikołaja Kopernika, Białystok

ZWYCIĘZCY KONKURSU MATEMATYCZNE PRETEKSTY:
3 MIEJSCE ex aequo - Piotr Dołęga, Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II, Nadarzyn
3 MIEJSCE ex aequo - Ryszard Siedlecki, Szkoła Podstawowa nr 4, Cieszyn
2 MIEJSCE - Jessica Kumar, Szkoła Podstawowa, Pogorzałki
1 MIEJSCE - Marta Stypa, Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Zawiercie



Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do naszej zabawy w przyszłym roku szkolnym,

Marek Matejuk


Prezenty od firm wspierających

Dobre słowo

O konkursie - komentarz autora

Korzyści z udziału

Zadania I etapu konkursu edycji 2016/2017

Regulamin i harmonogram konkursu NOWY!

Zgłoszenie do konkursu szkoły/przedszkola

Zgłoszenie uczestnika do konkursu

Przesyłanie odpowiedzi do zadań I etapu konkursu

Zasięg konkursu

Strona główna konkursu


Dla firm i instytucji


Zamawianie newsletterów


warsztaty dla nauczycieli


inne matematyczne preteksty

wykład podczas XXIII SDM


Książki:
"Matematyczne Preteksty. 50 zadań. Arkusze dla ucznia" NEW!



"Matematyczne Preteksty. 50 zadań"



Radosne Sześciany:



W ramach XXIII Szkoły Dydaktyki Matematyki odbył się 04-09-2009, na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, wykład i warsztaty dla nauczycieli.
wykład podczas XXIII SDM

 

Konkurs Matematyczne Preteksty
ul. Wrocławska 45, 58 - 309 Wałbrzych
tel. 74 843 43 09, 74 664 89 10, 513 131 163, faks 74 849 06 90, 74 664 89 10
e-mail: konkurs@MatPret.pl   www: MatPret.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone! Copyright © MATEJUK Książki i Pomoce Dydaktyczne.